تاکنون 13 کابوسی که کاراکتر جذاب و مرموز نیلیا در کتاب ، بانوی محله ی ضرب " آمده است به طرزی خارق العاده و اعجاز انگیز تعبیر گشته که میتوان به ؛ 
  []!1_مرگ مرحوم اکبر  هاشمی بهرمانی رفسنجانی و فوت وی در استخر فرح (صفحه08)  با این جمله ؛   حوضچه ی فرح و شادکامی عمیق تر از غوطه خوردن باغبان پسته چین بود که آقا اکبر  و هاشم باغبون رفسنجان از آب حوضچه ی بزرگ نیومد با پای خودش بیرون.  از صبح فرداش یک فنجان کم شد از سر سفره ی صبحانه و همسرش با گریه صورتش رو غسل داد و شست و تلخ تر از همیشه نوشید چای رو،  و به این پرسش فکر کرد که آیا ؛  چای سرد تلخ تر؟  یا که چای  تلخ  سردتر؟   چای  تلخ  _سردتر؟     یاکه   چای  سرد_  تلخ تر؟  

[]2    2  _آتشسوزی عمدی  در پلاسکو و مرگ آتش نشانان زیر آوار (صفحه09)                معرفی تازه های نشر    شهروز براری صیقلانی و اثری نو ، نشرققنوس
ساختمان بلند بالایی که دود میکرد  از قوم و کیش خویش،  تیشه به ریشه خورد و در خودسوزی مهیب،  سقف آسمان شهر بزرگ رو سیاه دوده کرد.  کلاه های فی با لباس های ضد آتیش  زیر فروپاشیده شدن ساختمان،  زنده بگور شد. و آب های هیچ شلنگی به فریادشون نرسید،  این وسط تنها چیزی که گم شد،  خبر غرق شدن آقا اکبر باغبون بود.  باغ های پسته ی رفسنجان،  دیگه پسته های خندان ندارند. 

3   []3_جراحی رهبر ولمسلمین شیعیان جهان و ولی مطلقه فقیه،  برطرف شدن بیماری شان در یک مجتمع پزشکی دولتی و حتی جملاتی که در اولین مصاحبه اش به زبان آورده بود و حین خروج در مصاحبه با خبرنگار صداسیمای ایران  گفته بودند؛  به صحبت های این زنیکه گوش کردم _{منظور وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا بوده}

(صفحه11)  سطر سوم از پاراگراف اول 
  مادرژونی آقامون ترموستات داره؟ آخه خواب دیدم ترموستات آقامون خراب شده،  و رفته مریضخونه و تعمیرش کردن و بعد حوصله اش از پیمانه در رفت، ینی سر رفت و بعد به حرفای یه زنیکه ی بی حجاب گوش داد

کتاب نیلیا از شهروز براری صیقلانی

4  [] 4_ ترور سردار حافظان امنیت و شهادت وی (صفحه 13) 

5_انتقام از دشمن با هفت مشت آهنین به هفت مرکز تجمع دشمن (انتقام خونین)(صفحه 13 خط آخر) 

6_ زدن سنگی با سنگ انداز  سوی کبوتر خانگی آهنین که سوی آشیانه اش می آمد (صفحه14)    >-->  پرواز برگشتی هواپیمای مسافری اوکراین و اصابت موشک با وقوع اشتباه انسانی و مرگ مسافران 
7_و.و.و

پیشگویی در کتاب نیلیا از شین براری

13_   صفحه 177 خط دوم.   و  تعبیر آن در  ۱۹:۰۱   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶    و انفجار بیروت در لبنان.  که از آن در متن داستان اینگونه پیشاپیش نقل شده ؛ 
(توجه ،  در اینجا  کل متن صفحه ی مربوطه را  عینن بازنشر کرده ایم و قسمت مورد نظر را با علامت []*[]>~>  نشانه گذاری کرده ایم) 

صفحه 177  اثر ؛ بانوی محله ی ضرب    اپیزود ؛ نیلیا و شهرک ابریشم 

پیشگوی ایرانی و پیشگویی انفجار بیروت لبنان
خط دوم به بعد _ 

مادربزرگ صلوات میفرستاد و دانه های تسبیح را یک به یک ذکر میگفت و زیر لب صلوات زمزمه میکرد، در آسمان شب نور ماه تاب پشت تکه ابری سیاه ناپدید شد و تنها هاله ای روشن بشکل برکه ی نور در تن سیاه و جلاخورده ی آسمان پدیدار شد.  هزیان های نیلیا مجدد آغاز شد و در عالم خواب شروع به حرف زدن کرد،  باز حرفهایی که از عمق دنیای ارواح خوانده میشد و روح نیلیا جایی میان عالم خواب و هوشیاری به مرز باریکی رسیده بود که بی مکان و بی زمان همچون جرعه ای نور با هر نسیم به سویی در کاینات کشیده میشد و گاه از زمان حال پیشی میگرفت و در مکانی دیگر از فراز آسمان بر حادثه ای ناخوشایند خیره میماند،  و او در تب میسوخت و میگفت؛ 
[]*[] >~>   تقویم تاس انداخت، جُفت ۹ آورد. پله پله پیش رفت تا به خط تقارن تابستان رسید و یک قدم جلوتر ایستاد. دریایی که اسمش سیاوش بود ولی سیا صداش میکردن. دریای مهدی،  ترانه میخوند،  چون یه عروس داشت. عروسش دم ساحل کنار بندر نشست   انبار آتش گرفت و لباس عروسش توی شعله های بیرحم آتش سوخت. 
حال با  وقوع  انفجار در بندر بیروت لبنان  و انبار شماره 3  و اتشسوزی مهیب  در تاریخی دقیقا  همچون تاریخی که در داستان قید شده و  وقتی نویسنده  مینویسد  ؛ تقویم تاس انداخت  و جُفت 9  آورد    میتوان از آن بعنوان سال 99 تعبیر کرد.  

و همچنین
جایی که مینویسد ؛  
  _در  یک روز بعد از خط تقارن تابستان  
که میشود بعبارتی  همان  یکروز از 15 مرداد جلوتر  یعنی = 16 مرداد
و  در  جامعه جهانی از بیروت و لبنان با لقب   عروس مدیترانه  یاد میشود و نویسنده مینویسد که  ؛   
دریای مهدی،  ترانه میخواند  چون عروسش  دم بندر  کنار ساحل نشسته بود   
میتوان براحتی  به  مختصات  بندر بیروت  رسید.  
دریای مهدی،  ترانه میخواند 
منظورش  _  مدیترانه  است .  و  عروس مدیترانه نیز  بیروت در لبنان است .

بدین ترتیب باز  تعبیر  صفحه دیگری از این اثر  توقیفی  و بایکوت  مشخص  شد .   با  توجه  به اینکه  تمامی  پیشگویی ها  بطور  رمز آلود و کنایه  و  طعنه  و استعاره های  غیر مستقیم  نوشته شده است   به  مواردی اشاره میکنیم پیشاپیش  بلکه  راحت تر  درک شود          دریای سیا  را  نیلیا  با اسم   دریای سیاوش   بیان داشته 
دریای  مدیترانه   را    به  شکل  جدا  و  بصورت   دریای مهدی  +  که ترانه  میخوانده عنوان نموده  

خانه ی گرگ ها یه ظرف استنبولی رو با شن و سیمان از وسط د  و  یکطرفش رو  اهل قبله میکشید سمت شرق و طرف دیگر هم اهل صلیبیون میکشوند سمت غرب که  آرد و دوغ آنان فریاد کشان آقا عثمان رو یاد میکرد 
میتوان از این مطلب به این شکل گمانه زنی کرد که   منظور    شهر استانبول در ترکیه است  چون نیمی در شرق آن  مسلمان و نیمی دیگر نیز در غرب  اهل مسیحیت هستند ،  و شاید  منظور از جمله ی بی مفهوم _؛   آرد و  دوغ  آنان    >~>  شخصیت  آردوغان  میباشد  که  از  دوره ی امپراطوری عثمانی یاد میکند .  [][][][][][][][][][][][][]

اعجاب انگیزترین قسمتش   اشاره به تاریخ وقوع آن است   که   میگوید   در خط تقارن تابستان  یک قدم جلو رفتم=   یعنی  از  وسط تابستان  یکروز جلو رفته است   پس=  ۱۵ مرداد + یک روز   ممیشود =۱۶ مرداد  
سپس میگوید   تقویم  تاس انداخته است و جفت  9  آورده است 
خب هیچ تاسی در دنیا   بیشتر از عدد شش  ندارد   و جفت9  میشود 99   
  آن پاراگراف و صفحه  مبهم و تا اینک بی معنا و بی مفهوم    این است؛ 

چیه مادرژون ن ن ن،  چلا  منو  بیدار میکنی؟  چی میگی؟  مادربزرگه قٌرقرو  و بداخلاق منو  بیدار کردی 

_ آخه داشتی توی خواب  جیغ میزدی و میگفتی  عروس سوخته، عروس آقا مهدی و ترانه اینا  سوختش،  آتیش  آتیش ،   بعدشم که  میگفتی  سیاوش منتظر چی هستی  یکم موج بزن بریز روی عروس تا خاموش بشه 

_اها  تازه یادم اومد   من   شده بودم  یه  قاصدک رفته بودم تا  روی   ابر ها.    که  زمین زیر پاهام چرخید و دو بار هم رفت دور خورشید خانم چرخ زدش و من دیدم تقویم تاس انداخته   و جفت 9 آورده ،    خواستم با  قطرات بارون بیام از روی ابرها پایین   که  نشد  چون  دقیقا  رسیده بودیم به  خط قرینه ی تابستان   ،   اگر  اشباباه نگم  خط  تقارن بود که تابستان رو از وسط میتونست دو لا خمیده  تا بکنه   و من یکقدم جلو تر رفتم تا پام روی خط نباشه،  ترسیدم پام رو خط باشه و من بسوزم،   بعدش با یکی دوست شدم بهش میگفتن سیا     ولی سیاوش بود   که.
مادربزرگ با عصبانیت برمیخیزد و در بستر خواب مینشیند و میگوید؛   چی  ی ی ی ی ی؟   چه غلطی کردی دخترک چشم سفید؟  
نیلیا با کمی منعو منع کردن گفت؛   چیه؟ چیه مادرژون؟  مگه خیال کردی  سیاوش  پسر بود که من باهاش دوست شدم؟  نه سیا  که اصلا  انسان نبودش 
مادربزرگ _   دِ  بدتر ررر (دیگه بدتر) 
نیلیا؛  نه، یعنی اون  آدم نبود که ،    اون  دریا  بود
مادربزرگ_   هاسا  بوگوفته بی  او  ریک دانع اونع نام  سیاوش بوِ،  هاسا از  ترس  ایباره  گی اونع نام  داریا  بوهوسته؟ (الان گفته بودی اسمش سیاوش بود،  اما یهو از ترس  اسمش  دریا شد)  
نیلیا_   نه  مادرژونی  منو  نگاه  کن،  اسم  دریا ،   سیا  بود   ،   تازه بازم  بودند  ،  مهدی بودش   و ترانه    البته  بهش میگفتن  مهتی،  شایدم  مدی  ،    بعد مدی با ترانه همش با هم بودن ،  و یه عروس داشتن .   عروسش هم بندر داشت هم انبار داشت واسه لبه ی نان بود  ،  که یهو آتیش گرفت  ،  من  ترسیده بودم     داشت میسوخت  ،    یهو عروس مهتی  و ترانه  و دختر سیا اینا  رسید کنار بندر که کشتی بود   بعد  پاهاش توی خشکی بود و یهو انباری آتیش گرفت و عروس هم آتیش گرفت   
مادربزرگ با نگاهی غضبناک از بالای عینکش،  اخم های به هم گره خورده اش را پایین میاورد و زول میزند به نیلیا که نیلیا از خجالت و شاید هم  ترس،  سکوت پیشه میکند و مجدد میخوابد و زیر لب زمزمه میکند؛ 
شما بخواب مادربزرگ،  من اینگار باز زیاد هزیان گفتم  که  عصبانی میزنی یهو،   باشه بخوابم بهتره،  دیگه چرت پرت نگم بهترتره،  ولی آخه بخدا سیا و مهدی اینا  آدم نبودن  اونا دریا بودن ،  یکیش بالای سرزمین های آقا عثمان بود  یکیش هم بعد خانه ی تخریب شده ی سوری اینا  که آقا اسد اینا خرابش کردن،  من. مممممم

نمونه اثرخام تمرین خانه، 50مورد نقض اصول داستان نویسی را پیدا کنید

داستان کوتاه، سرکوچه هشت صبح ، حرکت ، مقصد اون دنیا

داستان کوتاه. مادرقحبه کیست؟ از شهروزبراری صیقلانی

داستان کوتاه مجازی راز تقدیر بلیط یکطرفه

داستان از شین براری راز یک تقدیر

براریمعرفی دو اثر داستانی ممنوعه و عجیب

داستان جدید

,ی , و ,های ,، , که ,    ,،   ,  و ,است   ,بود که

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تمــــا شـــا گــــه راز niloorayanev تیک تاک کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. فروشگاه اینترنتی فایل های دانشگاهی کاواک وبلاگ خبری تخصصی ایران و جهان مونولوگ seyyed ali kashefi khansari تعمیرکار دستگاه تراش مطالب اینترنتی مرجع سمپ جی تی آی سن اندریاس آنلاین